Jakie serum do twarzy wybrać i jak je stosować? 

Jakie serum do twarzy wybrać i jak je stosować

Serum do twarzy jest jednym z tych kosmetyków, które warto używać, a jednak wielu z nas o nim zupełnie zapomina. Niedobrze. Produkt ten spełnia podobne zadania jak krem, jednak wnika on w jeszcze głębsze warstwy skóry, co sprawia, że jego działanie jest bardziej efektywne. Dlaczego warto go stosować? Czy może być alternatywą dla kremu? I w końcu, które z dostępnych produktów warte są polecenia?

 

Dlaczego warto stosować serum do twarzy? 

Każda z nas pragnie wyglądać młodo, bez względu na upływający czas. Niestety, ale jeśli odpowiednio nie zadbamy o naszą skórę, jej kondycja będzie coraz słabsza, a oznaki  starzenia, coraz bardziej widoczne. Serum to kosmetyk, dzięki któremu dostarczysz do najgłębszych warstw skóry czynne składniki pozwalające na walkę z upływającym czasem i z wszelkimi niedoskonałościami. Istotne jest to, że serum to preparat silnie skoncentrowany, dzięki czemu będzie skuteczny zarówno na zmarszczki, na różnego rodzaju przebarwienia, obrzęki czy nadmiar wydzielanego przez skórę sebum. Co więcej, jest lekki w swojej formule, dzięki czemu łatwo się rozprowadza, szybko wchłania i efektywnie działa. 

 

Pojawiające się zmarszczki, mniejsza sprężystość skóry, widoczne oznaki zmęczenia i starzenia – to wszystko działa na nas wręcz paraliżująco. Tak naprawdę na dobrą kondycję skóry twarzy wpływ ma wiele czynników, począwszy od diety, przez aktywność fizyczną, po zastosowanie odpowiednich właśnie kosmetyków, w tym dostępnego na rynku serum. 

 

Czy serum do twarzy można używać zamiast kremu?

Jakie serum do twarzy wybrać i jak je stosować 

No właśnie! To pytanie zadaje sobie wielu. Widzimy, że skóra nie wygląda tak, jak jeszcze niedawno, dlatego chcemy zrobić wszystko, aby poprawić jej wygląd i zahamować proces starzenia. Jednym z rozwiązań jest włączenie do codziennej pielęgnacji serum. Czy w takim przypadku można zrezygnować z kremu? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, z jakim kosmetykiem mamy do czynienia. Przykładowo Serum Róża Malina z Ministerstwa Dobrego Mydła, można stosować jako zamiennik kremu. Większość serum powinno być  uzupełnieniem codziennej pielęgnacji twarzy. 

Dostępne na rynku sera przeznaczone są do odpowiednich rodzajów skóry i na konkretne problemy. Możesz wybrać na przykład Serum nawilżająco – wygładzające z kwasem hialuronowym, dzięki któremu skóra stanie się bardziej nawilżona, a zmarszczki będą bardziej płytkie, ale możemy postawić też na Serum marchewkowe z Doliny Czeremchy, które chroni skórę zimą, odpowiednio ją wygładza i poprawia koloryt. Zanim wybierzesz najlepszą dla siebie propozycję, sprawdź co zaleca producent i jakie problemy pomaga rozwiązać dany kosmetyk.

 

Czy serum do twarzy można stosować do każdego rodzaju cery?

W gruncie rzeczy nie ma określonego wieku, w którym warto zacząć stosować serum. Wszystko bowiem tak naprawdę zależy od kilku czynników. Kiedy warto wprowadzić serum do twarzy do codziennej pielęgnacji? Na pewno jest to doskonały sposób na podniesienie nawilżenia skóry, która potrzebuje dodatkowej dawki cennych składników odżywczych i nawilżających. Serum sprawdzi się przy kuracji przeciwzmarszczkowej a także przy cerze szarej i zmęczonej. Jest to również doskonały sposób na poprawę kondycji cery i jej wzmocnienie po procesie związanym z odchudzaniem. Serum można stosować zarówno w okresie letnim jak i w czasie zimowym. Grunt to dobrać dla siebie odpowiedni preparat. 

Do jakiego rodzaju cery można używać ten kosmetyk? Tak naprawdę do każdej. Na rynku są dostępne różnorodne produkty. Nie wszystkie skierowane są więc do konkretnego typu cery, niektóre pozwalają rozwiązać konkretny problem. Jeśli masz suchą skórę – wybierz serum nawilżające. Jeśli Twoja skóra jest w słabej kondycji – rewitalizujące. Jeśli widoczne są na niej ślady starzenia – odżywcze i wygładzające. Taki kosmetyk jest doskonały dla każdego, jeśli  zostanie odpowiednio indywidualnie dopasowany do potrzeb konkretnej cery.

 

Jak stosować serum do twarzy?

Serum do twarzy jest doskonałym uzupełnieniem prawidłowej codziennej pielęgnacji skóry. W zależności od produktu serum może być stosowane pod krem, ewentualnie jako jego zamiennik, w zależności od potrzeby skóry w danym momencie. Jak więc serum nakładać? O co należy zadbać?

Z pewnością kluczowe jest to, aby w pierwszej kolejności skórę odpowiednio oczyścić. Zmyć makijaż i nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia. Drugim etapem jest tonizacja. Na lekko wilgotną skórę można nałożyć odpowiednie serum, co zwiększy szansę na jego szybkie wchłanianie się i co istotne – na efektywne działanie. Wystarczy tylko kilka kropli – dlatego kosmetyk jest bardzo wydajny. Jeśli jest taka potrzeba, po nałożeniu serum, należy nałożyć na nie wybrany krem, który uzupełni całość działań pielęgnacyjnych. Można również wzbogacić krem kilkoma kroplami serum i taką mieszankę nałożyć na skórę.

 

Jakie serum wybrać? 

Jakie serum do twarzy wybrać i jak je stosować

Jakie serum wybrać? Które okaże się być bardzo dobrym produktem? Na co warto zwrócić uwagę? Bez wątpienia wśród polecanych na rynku propozycji, warto zwrócić uwagę między innymi na:

 

Każde z nich jest nieco inne, ale wszystkie dostarczają skórze tego wszystkiego, co najlepsze, co cenne i co pożądane, by poprawić jej wygląd, kondycję i jakość. Jeśli więc pragniesz cofnąć swój zegar biologiczny, chcesz wyglądać bardziej świetliście i promiennie, a do tego zależy Ci na jak najlepszym nawilżeniu skóry, każda z tych propozycji powyżej, może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

 

Pamiętaj! Serum to produkt, który warto mieć w swojej domowej kosmetyczce. Dzięki niemu skóra może być bardziej nawilżona, odżywiona i wygładzona. Dlatego stosuj je codziennie.