Naturalne dezodoranty i perfumy

Dezodoranty – naturalne kosmetyki

Pocenie się to naturalny proces fizjologiczny, który jest odpowiedzialny za prawidłową termoregulację. U jednych osób przybiera ona mocniejszą formę, u innych mniejszą. Pocimy się, gdy jest ciepło, gdy się stresujemy, mamy gorączkę czy też uprawiamy sport. Poprzez pot pozbywamy się z organizmu toksycznych substancji. I wszystko wydawałoby się takie normalne, a jednak nikt z nas nie lubi plam potu na bluzce pod pachami, prawda? No właśnie! W tym więc celu stosujemy różnorodne antyperspiranty i dezodoranty, które ten proces pocenia się mają ograniczyć i częściowo zahamować. Sięgając po takie produkty, z pewnością warto zwrócić uwagę na naturalne dezodoranty i inne temu podobne kosmetyki, bowiem są one najbardziej bezpieczną formą ochrony przed potem. 

Szkodliwość naturalnych dezodorantów i antyperspirantów

Używanie tego typu produktów ma za zadanie  niwelować skutki pocenia się. Związane jest to przede wszystkim z nieprzyjemnym zapachem, jaki pot wydziela. Antyperspirant i dezodorant posiadają w swoim składzie substancje antybakteryjne, szczególnie w formie alkoholu. Ten może powodować przesuszenia skóry, jak również i bardzo bolesne jej podrażnienia. Co więcej, takie produkty posiadają również i sól glinu, inaczej sól aluminium, a jak wiemy, aluminium działa przecież rakotwórczo. Wybierając naturalne dezodoranty, jak również i wegańskie antyperspiranty, można otrzymać zdecydowanie lepszy skład, a do tego idącą za nim pełną skuteczność i maksymalne bezpieczeństwo dla naszego zdrowia, jak również dla naszej skóry. 

Wegańskie dezodoranty i naturalne antyperspiranty – zalety

Sięgając po naturalne dezodoranty i antyperspiranty, otrzymać można przede wszystkim kosmetyki, które mają w pełni naturalny, ekologiczny skład. To wszystko więc sprawia, że nie podrażniają one skóry, nie powodują alergii, a do tego nie wpływają negatywnie na środowisko. Z czego więc takie wegańskie dezodoranty są tworzone? Głównymi składnikami są na pewno szałwia, tymianek, a także rozmaryn oraz olejki z drzewa herbacianego i różanego. Nie brakuje w nich wody kwiatowej z mięty, sosny, a także róży, jodły i imbiru. Kluczowe tutaj znaczenie ma fakt, by takie produkty wykazywały właściwości antybakteryjne, by mogły zniwelować przykre zapachy, a do tego ochronić skórę przed różnego rodzaju podrażnieniami. Takie wegańskie antyperspiranty nie zatrzymują pocenia się, ale sprawiają, że możemy zniwelować przykry zapach potu, który często stanowi dla nas nie lada dyskomfort. 

Różnorodne rodzaje naturalnych antyperspirantów i dezodorantów

Z racji tego, że kosmetyki naturalne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, wybór dostępnych w tej kategorii produktów wciąż rośnie. Możemy więc postawić na naturalne dezodoranty i antyperspiranty w różnej formie. Jedni sięgają więc po kosmetyki w kremie, inni w sztyfcie, jeszcze inni w spray’u. Wybór odpowiedniego tak naprawdę zależy od naszych preferencji i odczuć. Konkretny kosmetyk nie może powodować dyskomfortu w codziennym życiu, dlatego też kupując dane rozwiązanie, wybierzmy takie, które będzie dopasowane właśnie do nas samych.

Naturalne dezodoranty – bez aluminium

Bez wątpienia to, co stanowi kluczowy element to brak aluminium, który to z kolei występuje w klasycznych produktów przeciwdziałających nadmiernemu poceniu się. W świecie ekologicznych kosmetyków, brak aluminium to podstawa. Można wybrać wegańskie dezodoranty z sodą oczyszczoną lub bez sody, można zdecydować się na kryształ ałunu czy na olej magnezowy. Dostępnych na rynku rozwiązań jest bardzo dużo i żadne z nich nie zawierają aluminium czy też parabenów. Są doskonałe dla skóry, niwelują nieprzyjemne zapachy i stanowią najlepszy środek do codziennej higieny absolutnie dla każdego. 

Zapisz się na Newsletter

Otrzymuj unikalne porady kosmetyczne i informacje o naszych ofertach.

Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera
Jakiś błąd ... może spróbujesz raz jeszcze?